Case Study affiliate programu SG-Nábytek.cz

Jsou to už 3 měsíce, co jsme se zapojili do affiliate program e-shopu SG Nábytek v síti AffilMax. Rád bych se podělil o výsledky spolupráce s tímto nováčkem, který nás překvapil svým konverzním poměrem a průměrnou provizí za prodej, která je aktuálně jednou z největších.

U Signál nábytku jsme dosáhli dvojnásobného konverzního poměru

Jak propagujeme SG nábytek

Partnery propagujeme v našem katalogu nábytku a bytové inspirace Viame. Aktuálně na webu zobrazujeme přes 200.000 produktů zařazených do 2.256 kategorií a nespočet filtrů. Kromě zboží vedeme magazín s tipy na zařízení domova, seznam prodejen, který stále aktualizujeme, seznam eshopů a značek nábytku i dekorací.

Základem je import zboží pomocí XML feedu, který zpracováváme poloautomaticky. Máme zpracované automatické zařazení do kategorií a následně produkty ještě ručně upravujeme a třídíme do filtrů. Jsou to stovky a stovky hodin práce, které nejde nahradit.

Po obsahové stránce, se chceme v budoucnu více zaměřit na rozvoj magazínu o bydlení, kde máme zatím značné rezervy. Od kvalitních a hlavně pravidelných článků o stylovém domově si slibujeme vyšší návštěvnost nejenom přes SEO.

Konverzní poměr a průměrná provize za prodej

  Počet prokliků Počet prodejů Konverzní poměr Průměrná provize
Ostatní partneři 62,155 745 1,20% 280 Kč
SG nábytek 1,729 38 2,20% 427 Kč

Při porovnání SG Nábytku a ostatních partnerů za posledních 90 dní je jasně vidět, že má SG Nábytek téměř dvojnásobný výkon. Jeho výkon přičítáme dvěma hlavním věcem: výšce provize a konkurenční výhodě.

Výše provize

SG nábytek má 8 % provizi (ve vybraných obdobích navýšeno na 12 %, pozn. Affilmax) pro všechny obsahové weby. Oproti jiným e-shopům s nábytkem, které mají průměrně 5 – 7 %, to je velmi nadstandardní provize.

Např. při obratu 200.000 Kč s 8 % provizí je zisk 16.000 Kč, oproti tomu při obratu 200.000 Kč s 6 % provizí je zisk jen 12.000 Kč.

Konkurenční výhoda

Tím největším důvodem, proč si myslím, že SG nábytek tak dobře konvertuje, je doprava zdarma. Výhody typu výnos do patra, věrnostní program, rychlé doručení a garance nejnižší ceny má většina prodejců, ale doprava zdarma?

Cena dopravy nábytku u konkurence

Eshop Cena dopravy Podrobnosti k dopravě
Sconto 500 Kč Při nákupu do 4.999 Kč
XXX Lutz 149 Kč – 699 Kč Dle velikosti a při nákupu do 5.999 Kč
Möbelix 450 Kč Při nákupu do 5.000 Kč
Helcel 399 Kč Při nákupu do 4.999 Kč

Ceny jsou hledané k 31.10.2021

Prostě doprava zdarma je výhoda, kterou stojí za to propagovat a jiné e-shopy ji běžně nenabízí. Ačkoliv konkurence má zvučnější jména a značka táhne, SG-Nabytek.cz vychází díky kombinaci dopravy zdarma na vše, cenám produktů a výši provize pro affiliate partnery lépe.

Za velkou výhodu považuji i XML feed zboží, který jsme dostali od AffilMaxu obratem k dispozici. Stává se totiž, že někteří prodejci XML feed zboží vůbec neposkytují, nebo ho mají velmi zanedbaný.
Pavel Jurča z Viame.cz